ПРАВИЛА СВЯТОГО ВСЕЛЕНСЬКОГО ТРЕТЬОГО СОБОРУ, ЕФЕСЬКОГО
1. Понеже належало і не присутнім на святому соборі, і залишалися в своєму місці, або граді, з якоїсь вини, або церковної, або тілесної, не залишитися поза віданням про те, що на оном постановлено: то сповіщаємо вашу святиню і любов, що, аще який обласний митрополит, відступивши від Святого і вселенскаго собору, приклався до відступницького сонміщу, або по сем додасться, або Целестієво мудрування прийняв, або пріімет, такий проти єпископів своея області що-небудь робити аж ніяк не може, яко відтепер собором від усякого церковнаго спілкування вже знедолений і недійсний. Але ще й разсмотрению тих самих єпископів області, і навколишніх митрополитів, православно мудрствующих, підлягати буде, для совершеннаго виверження його з Сану епіскопскаго.

2. Аще ж які єпархіальні єпископи не були присутні на святому Соборі, і у відступі прийняли, або покусятся взяти участь; або, підписавши виверження Несторія, перейшли до оступническому сонмищу: таким, мучить святого Собору, бути абсолютно чужим священства, і изверженным зі своєї ступеня.

3. Аще ж деяким з належать до кліру в кожному граді, або селі, Несторієм і його спільниками, заборонено священство за православне мудрування: таким ми дали право сприйняття свою ступінь. Взагалі наказуємо, щоб единомудрствующие з православним і Вселенським Собором члени кліру, аж ніяк ніяким чином, не були підпорядковані відступили, або відступаючим від православ'я єпископам.

4. Аще які з кліру відступлять, і дерзнуть особливо, або всенародно триматися Несторієва, або Целестієва мудрування: праведним визнав Святий Собор виверженим бути і сим зі Священного чину.

5. Аще якісь за непристойні справи засуджені святим Собором, або власними єпископами; Несторій же, і його однодумці, всупереч правилам, по його в усьому довільному діянню, покусився або зазіхає повернути їм спілкування з церквою, або ступінь священства: праведним визнали ми, нехай буде їм це безполезно, і нехай залишаються вони тим не менш виверженими з Священного чину.

6. Подібно ж, аще якісь схотіли б, якимось чином, похитнути те, що про кожного з них учинено святим Собором у Ефесі, Святий Собор визначив, щоб такі, аще суть єпископи, або належать до кліру, абсолютно повалені були зі свого ступеня; аще ж миряни: відлучені були від спілкування церковного.

7. Після прочитання цього, Святий Собор визначив: нехай не буде дозволено нікому вимовляти, або писати, або складати іншу віру, крім певної від святих отець, в Нікеї граді, зі Святим Духом присутніх. А які дерзнути складати іншу віру, або представляти, або пропонувати бажаючим звернутися до пізнання істини, або від язичництва, або від юдейства, або від якої б то не було єресі: такі, аще суть єпископи, або належать до кліру, нехай будуть чужі, єпископи єпископства, і клірики кліру; аще ж миряни: нехай будуть віддані анафемі. Так само: аще єпископи, або клірики, або миряни з'являться мудруючими, або учнями того, що міститься в представленому від пресвітера Харисия викладі, про втілення Єдинородного Сина Божого, або поганим і розбещеним Несторієвим догматам, які при цьому і прикладені: так підлягають вирішенню цього святого і вселенскаго собору, тобто, єпископ нехай буде чужий єпископства, і нехай буде скинутий; клірик подібно нехай буде вивержений з кліру; аще ж мирянин: нехай буде відданий анафемі, як сказано.

8. Справа, всупереч постановам церковним, і правилам Святих Апостолів, нововведення, і посягає на свободу всіх, сповістив боголюбезнейший соепіскоп Рігін, і сущі з ним благоговійні єпископи Кіпрської області Зінон і Євагрій. Чого заради, понеже громадські хвороби вимагають сильнейшаго лікування, яко більшої шкоди приносять, і наипаче, аще і древнього звичаю не було, щоб єпископ граду Антіохії здійснював поставлення в Кіпрі, як письмово і словесно сповістили нам благоговійні мужі, до Святого Собору прийшли; те начальники у святих кіпрських Церквах нехай мають свободу, без домагання до них, і без сорому їх, за правилами святих отців, і за стародавнім звичаєм, самі собою здійснювати поставлення благоговійних єпископів. Теж так дотримується і в інших областях, і по всюди в єпархіях: щоб ніхто з боголюбезнейших єпископів не простягав влади на іншу єпархію, яка раніше і спочатку не була під рукою його, або його попередників: але аще хто простер, і насильно яку єпархію собі підпорядкував, та віддасть ОНУ: та не переступаються правила отців, та не вкрадається під виглядом священнодійства гордовитість влади мирська; і нехай не втратимо по малу, непримітно, тієї свободи, яку дарував нам кров'ю своєю Господь наш Ісус Христос, визволитель всіх людей. І так святому і Вселенському Собору завгодно, щоб будь-яка єпархія зберігала в чистоті, і без сорому, спочатку належні їй права, за звичаєм здавна утвердився. Кожен митрополит, для свого посвідчення, може незібрано взяти список з цієї постанови. Аще ж хто запропонує постанову противне тому, що нині визначено: завгодно всьому святому і Вселенському Собору, нехай буде воно недійсне.


Источник: http://www.magister.msk.ru/library/bible/comment/sobor/vselsob.htm
Категория: Питання і відповіді релігія | Добавил: AdminS (13.03.2021)
Просмотров: 148 | Теги: ПРАВИЛА СВЯТОГО ВСЕЛЕНСЬКОГО ТРЕТЬО, ЕФЕСЬКОГО | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar